HABABAM SINIFI HER ZAMAN HER YERDE

15 Ocak 2010 Cuma


Read more...

ŞANSLI AZINLIK MISINIZ TOPAN PATLICAN MI?

13 Ocak 2010 Çarşamba


Sevgili sosyal paylaşım sitemiz Facebook’ta yeni bir akım başladı, haberiniz vardır. Meme kanserine dikkat çekmek için kadın üyeler o sırada giymekte oldukları sutyenin rengini “Ne düşünüyorsun?” bölümüne yazıyorlar ve bu durumlarını kız arkadaşlarına iletiyorlar. Erkekler bir süre “Ne oluyor?” diye düşündü,  sonunda gerçek ortaya çıktı. Ne işe yaradı, bilemem.
Şimdi bir arkadaşımdan yine Facebook üzerinden bir mesaj aldım. İlk zula patlayınca sıra ikinci oyuna gelmiş.  Bekarsak İngiltere; aşıksak Almanya; mutsuz aşıksak Fransa; biriyle berabersek İspanya yazacakmışız. Aşk deyince akla Almanya değil, Fransa geliyor tabii ama herhalde erkeklerin anlaması uzun sürsün diye böyle düşünülmüş.
Şimdi aşkı meşki bırakalım da başka bir kampanya yapalım diyorum.  Şöyle bir düşündüm, arkadaş listemde çalışanlar-işsizler diye ayırım yapacak olsam işsizler galip gelmek üzere. Eskiden vasıfsız elemanın, İş ve İşçi Bulma Kurumu’ndan yardım istemeyi kendine yedirenlerin(!) sorunu sandığımız işsizlik artık çığ gibi büyüyor. Hani bir lider dedi ya geçen gün, işsiz olan evlerde patlamaya hazır bombalar var diye… Yalan değil…
Dün bir arkadaşıma sordum işsizlik nasıl gidiyor diye… Şu cevabı verdi: “Kendimi mevsimi geçmiş, tarlada unutulmuş bir patlıcan gibi hissediyorum.”
Buradan yola çıkarak şöyle bir önerim var. “Ne düşünüyorsun” bölümlerine şöyle yazalım:
Çalışıyorsak ve mutluysak ŞANSLI AZINLIK
Çalışıyorsak ama mutsuzsak EN NANKÖRÜNDEN ÇOĞUNLUK
İşsizsek ama mutluysak HİSSİZLEŞMİŞ ORGANİZMA
İşsizsek ve de mutsuzsak TOPAN PATLICAN (evde durdukça şişmanlıyor insan)

Ben mi?
Neyse ki ALMANYA J
Ve ŞANSLI AZINLIK ile TOPAN PATLICAN arası bir yer. Buna FREELANCE diyorlar.

Read more...
Related Posts with Thumbnails