KİŞİSEL KİŞİSEL GELİŞİRKEN NOTLAR VE TEŞEKKÜRLER...

17 Nisan 2014 Perşembe

 Bugün bloguma bir yazı yazmaya karar verdim. Ne yazacağımı tam bilmiyorum. Hep çok özel, çok dolu dolu yazılar yazmam gerekiyor diye düşünüp sonra da öylesini yazmaya vaktim yok diye hepten ucunu bırakıveriyorum.

Bugün yazıyorum çünkü…

Salı günü Eczacıbaşı’nda bir basın toplantısına katıldım. İpek Kağıt-Selpak yeni bir ürün tanıtıyordu. Toplantı bitiminde Pazarlama Direktörü İçim Er ile minik bir de röportaj yapacaktım. Toplantı bitip de röportaja geçtiğimiz de İçim hanım, “Siz de İzmir’de yaşamışsınız, ben de İzmirliyim” deyince bir an bağlantıyı kuramadım. Meğer İçim hanım röportaj yapacağı kişiyi tanımak için adımı google’a yazmış ve tabii blogumla karşılaşmış. O an “Blogunu daha ne kadar ihmal edeceksin?” sorusu bir kez daha kafamda yankılandı. (Kendisine teşekkür ediyorumJ) Tıpkı birkaç ay önce beni şahsen hiç tanımayan, yine röportaj için bir araya geldiğim ve farklı yetenekleri olan birisini bana “Artık kendiniz için yazmaya ne zaman başlayacaksınız?” dediği günkü gibi… Ve hatta kızımın okulunda daha önce yöneticilik yapmış olan hanımefendinin geçen sabah kuaförde karşılaştığımızda “Sizin blogunuz vardı değil mi? Hala yazıyor musunuz?” dediği andaki gibi… Ve hatta Hintli dostum Bhanu’nun ben ona hayatıma dair bir şeyler anlatırken birden bire, “Bunları hep ileride yazmak için biriktiriyorsun, bu insanlar senin kahramanların olacak, onlara sana konu verdikleri için minnettar ol” dediği andaki gibi…

Evet, bugünlerde bloguma yazılar döşeyemiyorum. Çok uzun zamandır ellenmemiş gözükmesin diye sevdiğim röportajlarımı paylaşıyorum. Çünkü çok çalışıyorum. Bunu şikayet etmek için söylemiyorum. Benim için çok çalışmak yepyeni insanlarla tanışmak ve öğrenmek anlamına geliyor. Bunu seviyorum.

Öğrenmek…

Dergimiz Formsante’nin üç ayda bir yayınlanan özel eki Pozitif sayesinde özellikle son bir yıldır olağanüstü insanlarla tanışıyor ve hayata dair yepyeni bakış açıları öğreniyorum. Bunların detaylarını blogda yazmayı henüz düşünmüyorum çünkü doğru anlatamamaktan çekiniyorum. Ve bir de tabii duymaya, dinlemeye hazır olmayanları da rahatsız etmemek lazım J Çok ilgisini çekenler varsa onları da Pozitif dergisini okumaya davet ediyorum.

Evet, kişisel kişisel gelişiyorum.

Bu vesileyle bana kendi küçük mucizelerimi yaşattıkları için üç kişiye buradan teşekkür edebilirim.

Ebru Demirhan’a her şey bir yana çok basit gibi görünen ama benim hayatımda çok önemli bir yeri olan “Endişeye ihtiyacımız yok” cümlesini bana öğrettiği için…


Ve


Hintli dostum Bhanu Foxley’e… Haftada bir akşam en az bir saatini bana ayırıp Norveç’teki evinde Skype’tan benimle sohbet ettiği ve farkında olmadan taktığım at gözlüklerimi çıkarıp atmama yardım ettiği için… Ayrıca her şeye ama her şeye “minnettar olmanın” önemini tekrar hatırlattığı için. Bugün kendimi ofisimin bulunduğu Trump Towers’ın koridorlarında sık sık Simply Red çaldığı için minnettar olurken buldum. J


Ve

Henüz tanışalı iki hafta olsa da kırk yıldır tanıyorum gibi hissettiğim Güneş Tan’a… Bana öyle bir deneyim yaşattık ki kimseye tam olarak anlatamıyorum çünkü yaşamadan anlaşılmaz.
Bu arada ilgilenenlere… Ebru ve Güneş zaten her zaman buradalar, İstanbul’da. Bhanu ise sık sık İstanbul’a geliyor ve mayısın ilk haftası burada olacak, BenZamanı’nda seanslar yapacak.  

Bhanu ve Güneş’in röportajları da birkaç gün içinde raflarda yerini alacak olan Pozitif’te…
Mavi kapaklı ocak sayısını kaçırmamak için de bunlar son günler... 

***

Geçen hafta kızımın okulunun düzenlediği Kapadokya gezisine katıldık ailecek. Dönüş yolunda “Neden-Çünkü” oyunu oynandı. Bir grup neden ile başlayan sorular yazdı, diğer grup da çünkü ile başlayan cevaplar. Şans eseri birleştirilen sorular ve cevaplarda komik kombinasyonlar ortaya çıkıyor ve çocuklar çok eğleniyordu.

Ben işi biraz ciddiye aldım galiba ve şöyle yazdım:
”Neden bu dünyada varız?

Eşleşen cevap şöyle çıktı:
“Çünkü öğrenmemiz gerekiyor.”

Bu akşamlık başka sözüm yok. J

Bu şarkı ile veda ediyorum.  

Hoşça kalın…


Read more...
Related Posts with Thumbnails